fabio
18 بهمن 1401 - 16:05

ویژه برنامه نوروزی برای سفرای کشورهای عضو اکو در قزوین برگزار می شود

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قزوین گفت: رایزنی های لازم برای برگزاری برنامه ای ویژه سفرای کشورهای عضو اکو در ایام نوروز در قزوین انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حسین عمیدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین برگزار شد، اظهار کرد: هدف ما کمک به توسعه و گسترش تجارت خارجی استان قزوین است و در این راستا برنامه ها و اقدامات خوبی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه قسمتی از کارهای دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه مربوط به بخش کنسولگری است، عنوان کرد: با توجه به اینکه امضای ما در نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قزوین تأیید شده است تمام امور مربوط به این بخش در داخل استان انجام می شود و متقاضیان دریافت خدمات مرتبط نیاز نیست به تهران مراجعه کنند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قزوین تصریح کرد: همچنین راه اندازی سامانه میخک وزارت امور خارجه شرایطی فراهم را کرده است که اسناد و مدارک متفاضیان دریافت خدمات در داخل استان بارگذاری شده و به صورت آنلاین به نمایندگی های ما در خارج از کشور ارسال می شود.

عمیدی گفت: امور کنسولی در دو بخش تأیید اسناد و کلیه امور کنسولی انجام می شود البته برای تأیید اسناد بیشتر با دارالترجمه ها در ارتباط هستیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ارباب رجوع برای دریافت خدمات کنسولی نیاز نیست به دفتر رفت و آمد کند، شاهد افزایش رضایت مندی آنان هستیم.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قزوین اضافه کرد: مراجعات کنسولی ما در استان قزوین روزانه بسیار زیاد است.

عمیدی ادامه داد: در وزارت امور خارجه سیستم تلفنی به نام قاصدک تعریف شده تا به راحتی بتوانیم با تمام سفارتخانه های ایران در دنیا تماس بگیریم، برای مثال در جریان زلزله اخیر ترکیه یکی از خانواده ها که فرزندش در این کشور زندانی است پیگیر وضعیت فرزند خود شده بود و ما از طریق تماس تلفنی با سفارت ایران در ترکیه موفق شدیم از وضعیت فرزند این خانواده اطلاع کسب کرده و آن ها را از نگرانی دربیاوریم.

وی اظهار کرد: از طریق سیستم تلفنی قاصدک می توانیم از قزوین با سفرای ایرانی در کشورهای مختلف صحبت کرده و موارد مورد نیاز را پیگیری کنیم.

عمیدی افزود: در زمان برگزاری جام جهانی در قطر گروهی از تماشاچیان جام جهانی باید وارد ایران شده و از طریق جنوب کشور به دوحه قطر می رفتند بنابراین از طریق نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین هماهنگی های لازم برای انجام سفر این گروه را انجام دادیم.

وی اضافه کرد: شرکت در نخستین نشست روسای نمایندگی های وزارت امور خارجه در کشور با هدف بررسی مسائل دفاتر نمایندگی های داخل کشور و تقویت نقش دفاتر استانی در روابط خارجی کشور و در نظر گرفتن ظرفیت استان ها در این زمینه برگزار شد.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قزوین خاطرنشان کرد: سالانه سمینار سفرا را داریم ولی این جلسه برای نخستین بار بود که در کشور برگزار می شد و دستاوردهای خوبی نیز به همراه داشت.

عمیدی گفت: رایزنی های لازم برای برگزاری برنامه ای ویژه سفرای کشورهای عضو اکو در ایام نوروز در قزوین انجام شده و به جد پیگیر برگزاری این برنامه هستیم.

وی یادآور شد: هماهنگی های لازم برای سفر یک هیئت ۴نفره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان قزوین به روسیه در داخل استان انجام شده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025246