fabio
18 بهمن 1401 - 18:25

افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۲۷ پروژه دهه فجر در کبودراهنگ

در دهه فجر امسال سهم اعتبارات شهرستان کبودراهنگ برای افتتاح ۱۰۵ طرح و کلنگ‌زنی ۲۲ پروژه در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی و خدماتی همزمان با اعتبار ۲ هزار ۳۱۷ میلیارد تومان بود.

به گزارش تسنیم از همدان، علیرضا قاسمی فرزاد ، صبح امروز در هفتمین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر با هدف افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف دولت مردمی و انقلابی سیزدهم وارد شهر کبودراهنگ شد.

استاندار همدان در بدو ورود به شهرستان کبودراهنگ، برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای این شهر حاضر شد و در ادامه با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گفته وی 878میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان برای شهرستان کبودراهنگ در نظر گرفته شده است.

استاندار همدان تاکید کرد: تمام توان و تلاش خود را برای رفع نقاط حادثه‌خیز، تامین مسکن، اصلاح زیرساخت‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شهرستان کبودراهنگ به‌کار خواهیم گرفت.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: در راستای رفع مسائل شهرستان کبودراهنگ دو موضوع اراضی اوقافی و مشکل برخی از ساکنین شهر کبودراهنگ با راه و شهرسازی، در سفر رئیس جمهور به استان مطرح و اکنون نیز در دست پیگیری و انجام است.

استاندار همدان در جریان این سفر، خانه کبدی سردار شهید حاج حسین همدانی این شهرستان را را با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون تومان، که از سال 1390 در یک هزار و 30 متر مربع آغاز شده بود و تاکنون 30 هزار میلیون ریال از محل اعتبار مصوب سفر ریاست جمهوری 15 هزار میلیون ریال و 15 هزار میلیارد ریال از محل دیون پیمانکار با اشتغال زایی برای 5 نفر به طور مستقیم و 300 نفر ظرفیت افتتاح کرد.

فرماندار شهرستان کبودراهنگ نیز  با بیان اینکه 80 درصد از پروژه های این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد، اظهار داشت: تعداد پروژه‌های قابل کلنگ زنی این شهرستان شامل 22 پروژه با اعتبار مورد نیاز 148 میلیارد تومان و پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری برای 350 نفر از جوانان بومی این شهرستان اشتغال پایدار و مستقیم به همراه دارد.

مسلم غلامی افزود: قطعه سوم کبودراهنگ- شیرین سو، افتتاح زیرگذر نگارآباد، روکش آسفالت محور کبودراهنگ- ویان، افتتاح مخزن روستایی، تامین روشنایی محور کبودراهنگ- ویان، افتتاح دو باب گلخانه سبزی و صیفی و یک واحد بره پرواری از جمله پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری این شهرستان است.

 وی اضافه کرد: احداث الوند فولاد همدان با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان و با اشتغال 200 نفر، احداث مجتمع نورد نگارین پولاد ماد با سرمایه گذاری 1300 میلیارد تومان و اشتغال 150 نفر، احداث چهار خانه بهداشت روستایی با اعتبار یک میلیارد تومان مرکز خدمات جامع سلامت شهر شیرین سو با اعتبار هشت میلیارد تومان و احداث سفره خانه سنتی با اعتبار پنج میلیارد تومان از پروژه های قابل کلنگ زنی این شهرستان به شمار می رود.

فرماندار کبودراهنگ اعلام کرد: از پروژه‌های قابل افتتاح شهرستان در دهه مبارک فجر 13 هزار و 164 میلیون تومان به پروژه‌ای اقتصادی اختصاص دارد.

غلامی با اشاره به افتتاح 20 واحد مسکن مقاوم سازی شده روستایی این شهرستان با سازه بنایی با زیربنای یک هزار 200 مترمربع از محل اعتبارات ملی تسهیلات بانکی و نیز آورده متقاضی با اعتباری افزون بر دو میلیارد تومان به بهره‌برداری می رسید، ادامه داد: سه طرح بهسازی روستایی شامل بهسازی روستای جنگلو شامل 3 هزار 415 مترمربع زیرسازی و آسفالت با اعتباری افزون بر 927 میلیون تومان، روستای وصله با 3 هزار 885 مترمربع زیرسازی و آسفالت با اعتباری افزون بر 600 میلیون تومان و روستای داغ داغ آباد با 21 هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت با مشارکت دهیاری روستاها و بنیاد مسکن با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان سه طرح قابل افتتاح بهسازی روستایی این شهرستان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025674